Emocje i dczucia Tablice magnetyczne

Dwukropek, zamknąć nawias, dwukropek, otworzyć nawias, dwukropek, O.
O co tu chodzi?
🙂 😕 🙁 😮 😃

Czujecie już?

To są emocje. Uśmiech, irytacja, smutek, zdziwienie. Rozpoznaliście je? Rozpoznaliście, bo wiecie, o co w tym chodzi. Gdyby odwrócić znaki o 90 stopni będą przypominać miny. Pierwszy znak to oczy, a drugi – wyraz twarzy.
Z prawdziwymi emocjami jest tak samo -niektórzy ludzie odczytują elementy mimiczne – wyraz oczu, czy ust, ale nie potrafią go skojarzyć z konkretną emocją. Niektórzy czytają je odruchowo, a niektórzy mają z tym problem.
Zdolność do odczytywania emocji odgrywa ogromną rolę w relacjach społecznych.
Antropolog Albert Mehrabian odkrył, że w procesie komunikacji interpersonalnej 7% to informacje przekazywane za pomocą słów, 38% to brzmienie głosu, a aż 55% to zachowania niewerbalne.
Ludzie często dzielą emocje na te „dobre” jak radość i „złe” lub „trudne” jak gniew, płacz, czy lęk. Wielu z nas w pewnym stopniu uczy się tłumienia ich. Jednak nie ma złych i dobrych emocji, wszystkie emocje są ok, a dla nas i innych są informacją o tym, jak się czujemy.
emocje i odczucia tablice magnetyczne
Image Item
Image Item
Image Item
Image Item

Tablice magnetyczne Emocje i odczucia jako pomoc w terapii

W zajęciach o emocjach terapeuci używają różnych pomocy – często uproszczonych obrazków oraz emotikon, ale my mamy dla Was coś lepszego. Tablice Emocje i Odczucia to kompaktowy zestaw, który pozwala ułożyć każdą minę. Składa się z dwóch plansz w kształcie twarzy dziewczynki i chłopca oraz magnetycznych naklejek. wiernie odwzorowują ekspresje mimiczne wyrażające emocje.
Tablice służą do zabawy w śmieszne miny, a także mogą być pomocne podczas zajęć terapeutycznych. Z elementów można ułożyć wiele różnych min wyrażających różne uczucia i emocje, czym różni się od innych pomocy tego typu. Zestaw zawiera scenariusze zabaw i ćwiczeń. Jest adresowany dla dzieci i rodziców, a także terapeutów pracujących z osobami, które mają problem z rozpoznawaniem i wyrażaniem emocji.
Dla kogo jest ten zestaw?
Zestaw przeznaczony jest dla pracowników przedszkoli i gabinetów terapeutycznych, dla których ważny jest rozwój emocjonalny dziecka. Projektanci dołożyli starań, by produkt był czytelny dla dziecka i łatwy w użyciu.

Co wyróżnia zestaw Emocje i odczucia

Ekologiczny – trwały, nie wymagają i prądu
Przyjazny dla wzroku – nie wymagają komputera i smartfonów, są lepsze niż emotikony
Inkluzywny – tablice pokazują twarze chłopca i dziewczynki.
Nadają się do zabawy w układanie min, a także jako pomoc terapeutyczna.
tablice magnetyczne emocje i odczucia